مخابرات منطقه همدان

08138273777

نحوه ثبت نام و مدارک مورد نیاز

تاریخ انتشار : 1398/02/22

 ثبت نام و واگذاری سیم کارت

نحوه ثبت نام و واگذاری تلفن همراه

متقاضیان محترم می‌توانند به سایت اینترنتی شرکت ارتباطات سیار (http://www.mci.ir/) مراجعه نمایند.

هزینه ثبت نام

هزینه ثبت نام تلفن همراه دایمی (بدون گوشی) 2.880.000  ‎‎‎‎ریال و هزینه ثبت نام تلفن همراه اعتباری (بدون گوشی)226.000  ‎‎‎‎ریال می باشد.

هزینه ثبت نام تلفن همراه دایمی (جدید) 1.236.000‎‎‎‎ریال می باشد.

تحویل سیم کارت

با توجه به نوع گوشی انتخاب شده، مشترک باید سیم کارت را داخل دستگاه و دقیقاً در محل خود قرار گرفته باشد، با روشن کردن دستگاه و مکث چند ثانیه‌ای، دستگاه فعال می‌شود. معمولاً در آن زمان باید مشخصه تلفن همراه ایران با ‘IR-MCI’ یا ‘IR-TCI’ و یا پیام‌هایی که نشانگر برقراری ارتباط با شبکه تلفن همراه شرکت ارتباطات سیار است، بر روی صفحه نمایشگر تلفن همراه ظاهر شود. ممکن است این علامت با توجه به گوشی‌های مختلف، متفاوت باشد.

در صورتی که به جز شماره مشخصه، هر نوشته یا نشانه دیگری مانند ‘Check Simcard’ یا ‘in‎sert Simcard’ روی صفحه مشاهده شد، به دلیل اشتباه قرار دادن سیم کارت در جای پیش بینی شده در گوشی است، که در نتیجه لازم است مجدداً سیم کارت را جابجا کنید تا مشخصه شبکه تلفن همراه کشورمان ظاهر شود.

در این مرحله با روشن بودن دستگاه می‌توانید شماره‌گیری کنید یا منتظر باشید تا با شما تماس گرفته شود.

در صورتی که سیم کارت دریافتی از دفاتر پستی، احتمالاً دارای نقص بوده یا سوخته باشد یا به هر دلیلی، مشخصه شبکه تلفن همراه ظاهر نگردد، مشترکین مربوطه می‌توانند جهت تعویض سیم کارت به یکی از ادارات مشترکین (دولتی) مراجعه نمایند.

چنانچه به هر دلیل نمی‌توانید سیم کارت خود را در محل خاص آن قرار دهید، از افراد مطلع و یا دفاتر خدمات تلفن همراه کمک بگیرید، یا اینکه با شماره تلفن 09990 واحد ارتباطات مردمی تماس حاصل نمایید.

سایر خدمات

مزایده و مناقصه
نظام پیشنهادات
شهرستان های توابع
اطلاعات 118
رسیدگی به شکایات
نظرسنجی