مخابرات منطقه همدان

08138273777

چگونه یک شبکه پهن باند برروی خطوط انتقال نیرو کار می کند .

تاریخ انتشار : 1398/02/21
با پیشرفت تکنولوژی به تازگی دستگاه جدیدی در عرصه سرویس اینترنت پهن باند اختراع شده است . این دستگاه به شماره اجازه دسترسی به یک سرویس اینترنتی باباند بالا از طریق یک راه جدید غیر متعارف یعنی خطوط انتقال نیرو (برق) را می دهد.

در نقاط مختلف جهان نبودن کابلهای انتقالی، هزینه بالای سیم کشی در نقاط دور افتاده جهان می باشد اما اگر ما قادر باشیم اینترنت پرسرعت را از طریق خطوط برقی انتقال دهیم نیاز به تغییردر
زیرساختها نداریم چرا که خطوط انتقال نیرو در همه نقاط جهان گسترده است و ما به آن دسترسی داریم .

 کلیه سیستمها به یکدیگر متصل شده اند و یک شبکه گسترده ایجاد شده است بخشی که در متن دست نویس با شماره یک مشخص شده جاافتاده انتقال را از طریق ساینورینگ چک می کنند این ارتباط از ظریب امنیت بالایی برخوردار می باشد.

– راه قدیمی :

روزانه تریلیونها بابت از اطلاعات توسط خطوط فیبرنوری در سرتاسر جهان منتقل می شوند و این دلیلی جز قابل اعتماد بودن خطوط فیبرنوری ندارد چرا که بدون تأثیرگذاری عوامل خارجی و هیچگونه مزاحمتی اطلاعات دربستری کاملاً امن منتقل می شوند.

می باشد و همین امر باعث عدم تداخل فرکانسی و بالا بودن امینیت در انتقال می گردد. در بالا اشاره کردیم که این یک پدیده نو نیست چرا که از سالیان قبل شرکتهای تولید نیروی برق از این تکنولوژی به منظور مدیریت شبکه های برقی ، تست خرابی در شبکه و مانیتور وضعیت شبکه استفاده می کردند همانطور که گفته شد خود تکنولوژی قدیمی است اما به عنوان یک راه حل جدید و خلاصی از سرعت پائین استفاده از یک شبکه اینترنتی پرسرعت برای مصارف خانگی یا تجاری استفاده از خطوط انتقال نیرو و سیمهای برق یک راه حل جدید در دسترس مطرح شده است.

بررسی های سخت افزاری برای مشترکین

همانند شرکتهای تلفن ، شرکتهای برق نیز دارای خطوط انتقالی هستند که در همه جاگسترده اند اما با فرق بزرگی بین رسانه های ارتباطی شرکتهای برق و تلفن وجود دارد. رسانه انتقالی که شرکتهای تلفن از آن استفاده می کنند از نوع فیبرنوری می باشند که گستردگی آن کمتر است در صورتیکه رسانه انتقال در شرکتهای برق از شبکه گسترده سیمها تشکیل شده است که در همه جا قابل دیدن است حتی در نقاط دور افتاده تر جاهائی که حتی فیبرنوری امکان رسیدن به آنجا را ندارد پس بوسیله خطوط انتقال نیرو دسترسی به اینترنت حتی در دور افتاده ترین نقاط امکانپذیر خواهد بود.

خطوط انتقال نیرو به عنوان یکی از اجزای شبکه بزرگ انتقال نیرو مطرح هستند. در شبکه های انتقال نیرو علاوه بر خطوط انتقال از ژنراتورها ، ایستگاههای فرعی ، ترانسفورماتورها و دستگاههای توزیع کننده دیگری استفاده می شود تلا نیروی برق وارد کنتور خانه شما بشود . در واقع زمانیکه برق از کارخانه تولید نیرو خارج می شود به ایستگاههای فرعی می رسد و سپس به مراکز فرعی توزیع وارد و در خطوط ولتاژ بالای انتقال وارد می شود زمانیکه انرژی برق در شبکه توزیع قرار می گیرد خطوط انتقال فشار قوی بعنوان اولین مؤلفه مطرح است.

سایر خدمات

مزایده و مناقصه
رزرو اماکن رفاهی
نظام پیشنهادات
شهرستان های توابع
اطلاعات 118
رسیدگی به شکایات