شرایط پرداخت کارشناسان پیمانکار مخابرات ایران بهبود می یابد  تاریخ: 14/4/1396
معاونت توسعه سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران از بهبود شرایط پرداخت به کارشناسان پیمانکار شرکت تا پایان نیمه اول سال 96 خبر داد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، آقای دیانی ضمن اعلام مطلب فوق اظهار داشت: از اوایل سال جاری، بررسی هایی را در دست داریم تا شرایط پرداخت شرکت پیمانکار به کارکنانی که مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط و تخصصی مخابرات داشته و عهده دار مشاغل کارشناسی هستند، بهبود یابد


.
وی افزود: این موضوع پس از نهائی شدن با شرکت پیمانکار و تأمین ساز و کارها و الزامات قانونی تا پایان نیمه اول سال می‌تواند اجرایی شود.
معاون توسعه سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران یادآور شد: فعالیت شرکت‌های پیمانکاری در سازمان ها و شرکت‌های دولتی از سال 84 با برون سپاری فعالیت‌ها آغاز  و شرکت مخابرات ایران به عنوان یک شرکت دولتی، به تبعیت از برنامه دولت وارد این برون سپاری شده و بخشی از فعالیت‌های خود را در سراسر کشور به صورت کار پیمانکاری، تعریف و واگذار کرد.
 آقای دیانی افزود: پس از واگذاری سهام شرکت مخابرات ایران در سال 1388 نیز، طبیعتاً این کار ادامه پیدا کرد و در حال حاضر بخش بزرگی از فعالیت‌های مخابرات کشور به دست پیمانکاران و برون سپاری اداره می‌شود و افراد زیادی با تخصص‌های مختلف در این شرکت ها کار می‌کنند.
 وی تصریح کرد: ارتباط مخابرات ایران با این شرکت‌ها (و نه با کارکنانشان) ارتباط کارفرما - پیمانکار است و طبق قوانین حاکم بر کشور روابط خود را با آنان تنظیم می‌کند؛ این شرکت‌ها باید الزامات قانون کار و تأمین اجتماعی را در مورد کارکنان خود رعایت نموده و  طبقه‌بندی مشاغل مصوب و مجوزهای صنفی و قانونی را داشته باشند. شرکت مخابرات ایران، رعایت این الزامات قانونی را در واگذاری فعالیت‌ها، انعقاد قراردادها و حتی در زمان اجرا نظارت و کنترل می‌نماید تا حق قانونی کارکنان این پیمانکاران تأمین گردد.
معاون توسعه سرمایه انسانی در خصوص برنامه‌ شرکت در مورد بازنشستگی ها نیز گفت: هیئت مدیره شرکت طرحی را تصویب کرده است که آن تعداد از کارکنان رده کاردانی و پائین‌تر که دارای 30 سال سابقه قابل قبول بازنشستگی هستند با پرداخت های تشویقی به تناسب میزان سابقه کار و رده شغلی، دریافتی تشویقی داشته و به افتخار بازنشستگی نائل آیند. 


9172792 :آمار بازدید

همدان میدان آرامگاه بوعلی سینا ساختمان مخابرات منطقه  همدان
دورنگار :08138271941
powered by : noujan.net