مردم باید مواظب کلاهبرداریهای رایج که امروزه از طریق تماس تلفنی وپیامک انجام میشود باشند     
تاریخ اعتبار: -    شماره آگهی:

حسن پور رئیس اداره روابط عمومی افزود: با اعلام هشدار در این زمینه از مشترکین محترم تقاضاداریم  تا اطلاعات شخصی و یا شماره حساب خود را به افراد سودجو که خود را زیر مجموعه مخابرات معرفی می نمایند.  اعلام نکنند.
حسن پور با اشاره به کلاهبرداری جدیدی  به اسم "سیم‌کارت دولتی" گفت :اگر با شما تماسی برای مراجعه و دریافت سیم‌کارت‌های دولتی گرفته شد مبنی بر  اینکه  تعرفه‌ تماس از طریق آن نصف تعرفه سایر سیم‌کارت‌هاست، بدانید که با روش جدید کلاهبرداران روبه‌رو شده‌اید. برخی از مشترکان اپراتورها از تماس‌هایی می‌گویند که به آنها توصیه می‌شود. ضمن مراجعه برای تعویض سیم‌کارت‌های 3G  با سیم‌کارت‌های 4G ، سیم‌کارت‌های دولتی دریافت کنند که تعرفه‌اش نصف تعرفه‌های کنونی است.این اتفاق در حالی است که همراه اول چند وقتی است پیامکی را با این مضمون که "اگر تاکنون سیم کارت خود را با سیم کارت نسل ۴ و ۴.۵ (یوسیم) تعویض نکرده‌اید، با ارسال کد پستی ۱۰ رقمی به سرشماره ۸۹۶۲ و یا مراجعه به دفاتر خدمات مشتریان یا فروشگاه‌های همراه اول، علاوه بر دریافت سیم کارت رایگان یوسیم، از اینترنت هدیه هم بهره‌مند شوید" به مشترکان خود ارسال می‌کند. حسن پور با اشاره به  نرخ مکالمه همراه اول گفت  نرخ مکالمه سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری مشخص و برای سیم‌کارت‌های دولتی و خصوصی یکسان است. البته گاهی بسته‌هایی در قالب مکالمه همراه یا سرویس‌های دیگر اعلام می‌شود که برای مشترکان دولتی یا خصوصی تفاوتی ندارد ویک قیمت است.بنابراین در صورتی که تماسی با عناوینی مانند تعرفه‌های نصف برای سیم‌کارت‌های دولتی دریافت کردید، آگاه باشید که ممکن است کلاهبرداری به شیوه‌ای جدید باشد و سیم‌کارتی که تعرفه‌اش نصف تعرفه سیم‌کارت‌های دیگر باشد، وجود ندارد. همراه اول  چندی پیش نیز در اطلاعیه‌ای به مشترکین خود هشدار داد که سیم‌کارت را فقط از درگاه‌های معتبر فروش، خریداری کنند؛ زیرا اخیراً مشاهده شده افرادی از طریق تلفن ثابت در تماس با مشترکین این اپراتور، خرید سیم‌کارت همراه اول را با یک شماره مشابه و قیمتی بالاتر از قیمت مصوب و با شرایط بسیار ویژه، پیشنهاد می‌دهند که اغلب از خریداران کلاهبرداری شده و پس از فروش، فروشنده پاسخگو نیست.بر این اساس اعلام شده بود که مشترکان باید آگاه باشند که اپراتور اول تنها از طریق درگاه‌های رسمی فروش خود، اقدام به واگذاری و فروش سیم‌کارت می‌کند و فروشندگان مذکور رابطه‌ای با همراه اول نداشته و مشترکین نباید به اعتبار همراه اول، به آنها اعتماد کنند.
حسن پور به شیوه های  دیگری از کلاهبرداری اشاره کرد و گفت :  کلاهبرداران به شیوه ارسال پیامک سعی دارند تا مخاطبین خودرا به شهرهای دور بکشانند و از آنها اخاذی کنند.این عده از کلاهبرداران با ارسال پیامک به تلفن های همراه ، به آنها اعلام می کنند که گنج پیدا کردند و این گنج را می خواهند بفروش برسانند. شگرد این عده از کلاهبرداران به این صورت است که ابتدا پیامکی ارسال و خود و اقوام شان را «سید» معرفی می کنند. در این پیامک ضمن اعلام پیدا کردن گنج، می نویسند که شماره فرد مورد نظر را از طریق استخاره در قرآن پیدا کردند. این کلاهبرداران با توسل به واژه سید و قرآن و معرفی کردن خود بعنوان چوپان گوسفند ، سعی می کنند تا اعتماد طرف مقابل را جلب کنند.در این پیامک فرد را قسم می دهند که در این باره با کسی صحبت نکند و فقط از طریق همان موبایلی که پیامک را دریافت کرده به آنها زنگ بزنند . حسن پور در پایان  از مشترکین تلفن ثابت و  همراه درخواست کرد که در مواجهه با افراد سودجو هوشیارانه عمل کرده و در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده با شماره تلفن ۲۰۲۱واحد ارتباط مردمی، بازرسی  مخابرات و یا با شماره 195سامانه رسیدگی به شکایات تماس حاصل نمایند.10082996 :آمار بازدید

همدان میدان آرامگاه بوعلی سینا ساختمان مخابرات منطقه  همدان
دورنگار :08138271941
powered by : noujan.net