وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات : در انتقال تلفن ثابت، نیاز به خرید خط تلفن با تعرفه‌ی جدید نیست  تاریخ: 17/8/1395
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست خبری نمایشگاه مطبوعات، در رابطه با انتقال خطوط تلفن و وادار کردن مشتری به خرید تلفن با نرخ و تعرفه جدید، گفت: در انتقال تلفن ثابت نیاز به خرید خط تلفن جدید با تعرفه جدید نیست و تنها هزینه چند هزار تومانی انتقال خط اخذ می شود


به گزارش سیتنا به نقل از کمیته اطلاع رسانی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، محمود واعظی در نشست خبری در نمایشگاه مطبوعات گفت: پهنای باند در سطحی که مربوط به پهنای باند داخل است قابل افزایش است.

 

وی افزود: در مورد پهنای باند وارداتی و آنچه از خارج از کشور وارد می شود، محدودیت هایی وجود دارد و به لحاظ مسائل امنیتی و نظارتی امکان افزایش آن نوع از پهنای باند وجود ندارد.

 

وزیر ارتباطات در تشریح موضوع اپراتورهای مجازی بیان کرد: همانطور که برنامه ریزی انجام شده بود کارها پیش رفته و پنجاه درخواست برای مجوزهای راه اندازی این نوع از اپراتوری داشتیم و بالغ بر 20 مورد تأیید شده و تا کنون بیش از 90 درصد کارها انجام شده است.

 

دکتر واعظی همچنین در رابطه با کارهای مشترک با وزارت بهداشت در راه اندازی شبکه سلامت گفت: زیر ساخت های سلامت الکترونیک بیش از 90 درصد اجرایی شده و روستاها را کامل تحت پوشش خواهیم برد.

 

وی ادامه داد: خدمتی مشترک بین وزارت ارتباطات و وزارت بهداشت است که با همگانی کردن سلامت الکترونیک، صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف دارو صورت می گیرد.

 

وزیر ارتباطات در خصوص پرسشی مبنی بر فروش تلفن ثابت بر خلاف آنچه که به صورت دو مرحله ای اعلام شده بود، بیان کرد: مقرر است از سوی مخابرات 100 هزار تومان در ابتدا و 100 هزار تومان بعدی در اقساط 36 ماهه اخذ شود و اگر توافقی با مشتریان صورت گیرد بلامانع است مثلا مشتری خود راضی است که به جای 100 هزار تومان دوم اقساطی هشتاد هزار تومان را یکجا در زمان پرداخت مبلغ 100 هزار تومان اول پرداخت کند.

 

دکتر واعظی همچنین در رابطه با انتقال خطوط تلفن و وادار کردن مشتری به خرید تلفن با نرخ و تعرفه جدید گفت: در انتقال تلفن ثابت نیاز به خرید خط تلفن جدید با تعرفه جدید نیست و تنها هزینه چند هزار تومانی انتقال خط اخذ می شود.

 

وی با اشاره به مشکلات زائرین امام حسین (ع) در پیاده روی اربعین در دو سال گذشته اظهار کرد: طبق هماهنگی با دولت عراق اینترنت نقطه به نقطه به زائرین اربعین حسینی ارائه می دهیم و این خدمات را در اطراف حرم نیز ثابت و توسعه خواهیم داد.

 

وزیر ارتباطات در در پاسخ به پرسشی مبنی اینکه مردم چه زمانی طعم کاهش نرخ اینترنت را می چشند گفت: در مدت دو سال گذشته دو بار بهای اینترنت مصرفی حجمی را کاهش دادیم و در مورد مصارف بالاتر نیز این کاهش با تخفیف های 33 درصدی اعمال می شود.

 

واعظی افزود: کاهش اینترنت در سالهای اخیر چند بار اعمال شده، اکنون نرخ هر گیگ حجمی 2 هزار و 950 تومان است.

 

وی در مورد حذف فیلتر توییتر و فیسبوک بیان کرد: این موضوع در اختیار ما نیست و فیلتر مطابق تصمیم کمیته مصادیق مجرمانه فضای مجازی صورت گرفته و از سوی همان کمیته هم باید رفع فیلتر صورت گیرد دولت به دنبال آزاد سازی دسترسی به شبکه هایی است که محتوای غیر اخلاقی ندارند.

 

وزیر ارتباطات یادآور شد: من با افرادی که دنبال بومی سازی شبکه های اجتماعی هستند موافقم اما مخالف فیلتر شبکه های جهانی تا زمان بومی سازی آنها هستم.

 

دکتر واعظی همچنین گفت: تخلف اپراتورها را گزارش کنید و به سرعت پیگیری می کنیم و دو هفته گذشته با ایجاد نرم افزاری این امکان را به مشتریان اینترنت داده ایم تا بر خدمات ارائه شده نظارت کنند


9172788 :آمار بازدید

همدان میدان آرامگاه بوعلی سینا ساختمان مخابرات منطقه  همدان
دورنگار :08138271941
powered by : noujan.net