در ادامه همکاری های علمی ره نگاشت تحول/ تفاهم نامه همکاری راهبردی مخابرات و دانشگاه امیرکبیر امضا شد  تاریخ: 1/9/1395
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس قنبری، رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در این مراسم که امروز چهارشنبه 26 آبان ماه برگزار شد، با تشریح تفاهم نامه سهامداران در آغاز دور جدید مدیریت مخابرات عنوان داشت: اکنون تمام بحث های مدیریتی در مجموعه حل شده و هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مخابرات ایران، با تمام توان، آماده توسعه مخابرات با اجرای ره نگاشت تحول است.


وی با بیان اینکه بازار فعلی مخابرات تا سه برابر قابلیت گسترش دارد، گفت: حرکت به سمت شبکه های تمام IP و شرکت تمام IT، لازمه کسب سهم بازار مناسب از این فضاست.

 

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه در پنج سال آینده باید 110 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات طبق برنامه ششم توسعه صورت گیرد، افزود: تا پایان برنامه باید به سرعت میانگین 100 مگابیت بر ثانیه برسیم.


وی با بیان اینکه انتظار داریم با اجرای درست برنامه تحول تا سه سال آینده به اهداف مد نظر ره نگاشت برسیم، گفت: یکپارچه سازی شبکه ارتباطات ثابت، اولین اقدام مهم تیم مدیریت جدید شرکت مخابرات ایران در این راستا بود.

 

مهندس قنبری همگرایی ثابت و سیار یا  FMC را قدم دوم در راستای برنامه تحول پنج ساله مخابرات عنوان کرد و گفت: گسترش شبکه و ارائه سرویس های یکپارجه از نتایج اجرای این تحول است و در این راه با تمام رقبا همکاری کامل و بهینه خواهیم داشت.

 

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: ارتباط نزدیک با مراکز علمی، فنی و دانشگاهی از سرفصل های اصلی در اجرای ره نگاشت تحول است و امیدواریم با کمک نهادهای علمی مانند دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه صنعتی شریف مسیر تحول را به خوبی طی کنیم.

 

دکتر سرائیان: با اجرای برنامه ره نگاشت، نیروی انسانی مخابرات سرآمد می شود

دکتر سرائیان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز با اشاره به سند ره نگاشت و استفاده از شرکای راهبردی، بحث توانمندسازی نیروی انسانی را مهم ارزیابی کرد و گفت: 30 مورد از 110 مورد پرورش مدیر متخصص در برنامه ره نگاشت با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرا خواهد شد.

 

وی گفت: نیروهای مورد نظر ره نگاشت تحول، نیروهایی هستند که هم توانایی کار در شبکه تمام IP و شرکت تمام IT را داشته باشند و هم با آخرین فناوری های نوین این حوزه، ارتباط سیستماتیک و دانشگاهی داشته باشند.

 

  مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه برنامه ره نگاشت یک برنامه کاملا عملیاتی است، گفت: به دنبال آن هستیم که نیروی انسانی شرکت مخابرات ایران در سراسر کشور سرآمد باشد و به منظور تحقق این مهم، همکاری با دانشگاه های معتبر کشور را دنبال می کنیم؛ زیرا توسعه مخابرات، پیشران توسعه کشور است.

 

وی اجرای پروژه های تحقیقاتی- کاربردی مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی، ارائه دوره های آموزشی تخصصی کوتاه مدت و میان مدت به صورت حضوری و الکترونیکی توسط دانشگاه به منظور ارتقاء توان علمی کارشناسان و محققین شرکت و تعریف دوره های کاربردی و تخصصی در سطح مدیران شرکت را از جمله مهم ترین سرفصل های همکاری شرکت مخابرات ایران با دانشگاه صنعتی امیر کبیر برشمرد.


دکتر معتمدی: ارتباط صنعت و دانشگاه، توسعه را به همراه دارد

دکتر معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم با اشاره به اینکه، تحول ساختاری، مهم ترین چالش و راهبرد توسعه کشور در شرایط فعلی ست، گفت: یکی از مهم ترین ویژگی های دانشگاه های نسل 3، ارتباط نزدیک با مراکز صنعتی و فنی است که هم با هدف کارآفرینی  و هم با هدف توسعه علمی کشور انجام می پذیرد.

 

وی همکاری های بین المللی بین دانشگاه و مخابرات را مهم ارزیابی کرد و افزود: انتقال تجربه جهانی و بومی سازی فناوری های نوین مانند پروژه big data چه در بحث آموزشی و چه در بحث تحقیقات فناوری، تسریع رشد علمی کشور را به دنبال خواهد داشت.

 

گفتنی است در این مراسم، مهندس قنبری، رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران، اعضای هیئت مدیره، دکتر سرائیان، مدیرعامل شرکت و دکتر معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، معاون آموزشی و روسای دانشکده های برق، مدیریت و کامپیوتر این دانشگاه حضور داشتند.


9172790 :آمار بازدید

همدان میدان آرامگاه بوعلی سینا ساختمان مخابرات منطقه  همدان
دورنگار :08138271941
powered by : noujan.net